Dva gola i veliki jubilej Džeke u pobjedi Intera, kiks Milana na San Siru

Novo Sport

Ekipa Intera deklasirala je večeras Veronu (6:0) u meču 33. kola Serije A, te stigla do bitna tri boda u borbi za Ligu prvaka.

Dva gola u trijumfu Nerazzurra postigao je Edin Džeko, koji je tako konačno prekinuo golgeterski post.

Prvi su to pogoci Dijamanta u Seriji A još od 4. januara, kad je donio pobjedu nad Napolijem svom timu.

Osim Džeke, večeras su za Inter pogađali Calhanoglu i Lautaro Martinez (dva puta), a autogol je postigao Gaich.

Važno je napomenuti i da je Džeko večeras proslavio veliki jubilej, pošto mu je drugi gol na ovom meču bio i 400. u karijeri!

Milan je bio pred šokantnim porazom na San Siru, gdje je gostovao Cremonese i vodio sa 1:0 do sudijske nadoknade.

Gol je za Cremonese u 77. minuti postigao Okereke, a Rossonere poraza u 93. spašava Messias.

Rade Krunić je igrao u drugom poluvremenu, pošto je u 46. minuti zamijenio Bennacera.

Remi je večeras upisala i Roma, koja je odigrala 1:1 s Monzom u gostima, a Benjamin Tahirović je odigrao posljednjih šest minuta meča.